Камера на Живо от Центъра на Разлог

Англия направи пълен обрат и победи Уелс

euro20165Англия съумя да постигне пълен обрат във втория си мач на Евро 2016, ликувайки с 2:1 срещу Уелс. Двубоят в Ланс започна отлично за „драконите“, които поведоха малко преди почивката чрез Гарет Бейл. Джо Харт позволи на звездата на Реал (Мадрид) да се разпише от повече от 30 метра, след което обаче англичаните демонстрираха борбения си дух и след почивката изкопчиха трите точки.

Успехът дойде след голове на златните резерви Джейми Варди и Даниел Стъридж. Селекционерът Рой Ходжсън ги пусна в игра в началото на втората част, като първо голмайсторът на шампиона Лестър направи 1:1 в 56-ата минута, а във втората минута на добавеното време Стъридж наказа Уелс, превръщайки се в герой за Англия днес.

След успеха „трите лъва“ оглавиха класирането в Група „B“ с 4 точки, Уелс остава с 3, като всичко ще се решава в последните мачове.

В 7-ата минута англичаните пропуснаха първата си ситуация за гол в срещата. След атака по дясното крило Хари Кейн центрира прострелно по земя към връхлитащия Рахийм Стърлинг, който засече от точката на дузпата, но неточно в аут.

В 33-ата минута имаше доста спорна ситуация в наказателното поле на Уелс, като „трите лъва“ претендираха за дузпа. След центриране отляво Хари Кейн засече с глава, след което топката срещна разперената ръка на Бен Дейвис, но съдията от Германия Феликс Брих остана безмълвен.

Три минути по-късно защитникът Крис Смолинг беше близо до гол. След поредния корнер за Англия, изпълнен от Рууни, снажният бранител засече с глава, пращайки топката в опасна близост край дясната греда в аут.

В 42-ата минута Уелс поведе след точно изпълен фаул на Гарет Бейл и гаф на Джо Харт. Звездата на Реал (Мадрид) стреля над стената от повече от 30 метра, реализирайки в долния ляв ъгъл на английския страж, който уцели ъгъла, но позволи на топката да попадне в мрежата му. В ситуацията Харт можеше да се намеси далеч по-добре.

В началото на второто полувреме Рой Ходжсън предприе промяна, извършвайки две смени. Извадени бяха Стърлинг и Кейн, а в игра се появи голмайсторът на шампиона Лестър Джейми Варди и Даниел Стъридж. Именно Варди изригна и изравни резултата в 56-ата минута. При центриране в наказателното поле голмайсторът на Англия беше зад гърба на отбраната, но Ашли Уилямс върна топката с глава към собствената си врата, където Варди дебнеше и реализира отблизо за 1:1.

В 60-ата минута топката отново срещна ръката на Бен Дейвис, но този път извън наказателното поле на „драконите“. Феликс Брих обаче отново остана безмълвен. До края англичаните доминираха и заслужено съумяха да стигнат до пълния обрат и трите точки. Победното попадение падна в 92-ата минута. Негов автор стана Даниел Стъридж.