Камера на Живо от Центъра на Разлог

След Полша, България подчини и Сърбия в нова петгеймова драма с Георги Сеганов в стартовия състав

volleybulgariapolshaБългария продължава страхотното си представяне на турнира „Хуберт Вагнер“ в Краков. След като вчера волейболистите ни спечелиха с 3:2 срещу световния шампион и домакин на надпреварата Полша, днес момчетата на Пламен Константинов постигнаха нов успех. България победи Сърбия след петгеймова драма – 3:2 (25:20, 16:25, 25:14, 22:25, 16:14). Мачът се разви по идентичен начин с този срещу Полша. Нашият отбор на два пъти повеждаше в резултата, но не успяваше да задържи преднината си. В тайбрека българският тим спаси мачбол преди да спечели срещата.

Пламен Константинов заложи на същия стартов състав, който започна и мача с Полша: Тодор Скримов, Георги Сеганов, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров, Николай Пенчев, Цветан Соколов и либеро Владислав Иванов.

Още от самото начало на двубоя България наложи своя стил на игра. Момчетата на Пламен Константинов успяха да поведат с 4 точки до първото техническо прекъсване и до края на гейма не изпуснаха инициативата. Началният удар и блокадата бяха най-силните оръжия на българския тим. Нашият отбор спечели първата част с 25:20.

Във втория гейм ролите се размениха. Сръбските волейболисти бяха тези, които диктуваха събитията на терена и заслужено изравниха резултата – 1:1. Малко преди края на гейма Методи Ананиев смени Тодор Скримов в българския състав.

Цветан Соколов бе над всички в третата част. Успешните му атаки, добрият блок и силният сервис на българските играчи позволиха на трикольорите да натрупат солидна преднина и да спечелят гейма на 14 точки.

Както и в мача с Полша, Бългрия не успя да задържи преднината си. В началото на четвъртия гейм отборът на Никола Гърбич поведе с няколко точки като не допусна да бъде настигнат и доведе мача до тайбрек.

В него българският тим показа невероятен характер и не се отказа да търси победата в нито един момент. Нашият отбор навакса разлика от 5:8, след което поведе с 13:11. Сърбия изравни и дори стигна до мачбол при 13:14, но не се възползва от него. Последваха две страхотни блокади на българския тим на Методи Ананиев и Теодор Тодоров за крайното 16:14.

По този начин България записа втора победа с 3:2 в турнира. Последният мач на тима ни е в четвъртък от 18.30ч. срещу Белгия.