Камера на Живо от Центъра на Разлог

България удари Аржентина за втора победа в Лигата на нациите

България победи с 3:1 (19:25, 25:19, 25:21, 25:22) Аржентина в последния мач от група 2 от Лигата на нациите. След успеха играчите на Пламен Константинов си тръгват от Китай с две победи и една загуба. Те запазиха и втората позиция във временното класиране. Аржентина пък така и не се добра до успех в Нинбо.

В следващия турнир от Лигата на нациите (1-3 юни) България е домакин в зала „Арена Армеец“, където ще премери сили с Русия, Сърбия и Австралия.

Селекционерът Пламен Константинов направи две промени от състава, който излезе срещу САЩ. В избраниците му попадна либерото Владислав Иванов на мястото на Теодор Салапров, а Валентин Братоев замени Розалин Пенчев.

Срещата започна с предимство за Аржентина, но българските волейболисти успяха да се върнат в мача, но така и не поведоха в резултата през целия гейм. Състезателите на Хулио Веласко демонстрираха изключителна игра в защита и спечелиха всички дълги разигравания. Българите все пак успяха да стопят разликата, но две грешки в края на гейма им костваха успеха.

Във втората част играта на българите изглеждаше заредена с повече настроение. Изключително силна игра демонстрира централният блокировач Светослав Гоцев. Разпределителят Георги Сеганов замени Георги Братоев и отново внесе разнообразие в играта. Играчите на Пламен Константинов поведоха с 5 точки (16:11) и не позволиха на съперника да се доближи до тях до края на гейма.

В светлината на прожекторите в третия гейм попаднаха Валентин Братоев и Николай Учиков. Силната игра на двамата състезатели даде резултат и въпреки проблемите на няколко пъти в гейма, българите поведоха в мача – 2:1 гейма.

В последната част отбораите смениха лидерството на два пъти, но в крайна сметка нервите на българите се оказаха по здрави по време на надлъгването и спечелиха мача.

Най-резултатен за успеха на България беше Николай Учиков с 26 точки, Валентин Братоев добави 15 точки, а Светослав Гоцев се разписа с 12 точки.

За Аржентина Бруно Лима резлизира 12 точки, а по 11 записаха Лисандро Заноти и Агустин Лосер.