Камера на Живо от Центъра на Разлог

Волейболистите ни изригнаха в Страната на изгряващото слънце

България стартира с успех участието си в група 10 на турнира от Лигата на нациите в Япония. Волейболните национали се наложиха с 3:0 (25:14, 25:21, 29:27) над Япония и записаха общо четвърти успех в надпреварата.

Селекционерът Пламен Константинов заложи на най-доброто, с което разполага отбора в момента – Светослав Гоцев, Николай Учиков, Георги Сеганов, Валентин Братоев, Виктор Йосифов, Николай Пенчев, Теодор Салпаров – либеро.

Българските волейболисти започнаха уверено срещата, а след серия от страхотни сервиси на Николай Пенчев, тимът дръпна напред в резултата при първото техническо прекъсване (8:4). След това националите само увеличаваха преднината, а разнообразната игра на разпределителя Георги Сеганов и мощните атаки на Валентин Братоев не даваха шанс на Япония да си помисли за обрат в гейма.

Вторият гейм беше доста по-оспорван. Двата отбора си разменяха точка за точка, а Япония дори натрупа аванс от 2 точки при 12:10. България изравни при 16:16 и поведе 17:16, а след това не изпусна преднината си до края. Големият коз в този гейм се оказа посрещачът Николай Пенчев, който реализира част от най-важните точки в частта.

В третата част домакините показаха зъби. Те поведоха още в началото  и поддържаха преднина от 3 точки (11:8). След успешна атака на Николай Учиков се стигна до равенство в резултата (12:12), но след двата отбора се гонеха в резултата. В края обаче нервите на българите издържаха и се поздравиха с победа.

Най-резултатен за успеха на България беше Николай Учиков с 15 точки, Валентин Братоев се разписа с 10 точки, а Светослав Гоцев добави 9 точки.

За Япония Юджи Нашида отбеляза 10 точки, а Акихиро Ямаучи се разписа с 8 точки.

Утре представителният ни тим ще се изправи срещу Италия. Срещата е от 06:40 българско време и ще бъде предавана пряко по MAX Sport 1 и на Facebook страницата на канала.