Камера на Живо от Центъра на Разлог

Григор загуби финала в Стокхолм

Григор Димитров бе надигран от Хуан Мартин Дел Потро в битката за титлата на турнира в Стокхолм. Българинът отстъпи на финала с 4:6, 2:6 след 1 час и 23 минути игра.

Дел Потро успя да спечели важните точки, като направи три пробива и не загуби нито един гейм, в който сервираше, въпреки че Григор имаше четири възможности за пробив.

Григор допусна шеста загуба от осем мача срещу Дел Потро. Той загуби за втори път на финала в Стокхолм, където е шампион от 2013 г. Аржентинецът пък защити титлата си от миналата година и записа девета поредна победа в столицата на Швеция.

Бившият номер 4 в света увеличи малките си шансове да се класира за финалите на ATP в Лондон, за където Димитров има гарантирано участие.