Камера на Живо от Центъра на Разлог

Гришо продължава с отличната игра, отвя и Вавринка в Синсинати

grisho7Григор Димитров се класира на четвъртфинал на Мастърса в Синсинати, след като победи в два сета Станислас Вавринка – 6:4, 6:4. На Централния корт Гришо показа по стабилна игра и имаше нужда само от час и 22 минути, за да стигне до успеха. Победата на Гришо му донесе и място като поставен в основната схема на предстоящия US Open.

Първият сет стартира с геймове за сервиращите, като двамата показваха много равностойна игра. Първата точка за пробив имаше Вавринка в осмия гейм, но Гришо се спаси с ас, след което изравни геймовете 4-4. Пробивът дойде в деветия гейм, от втората възможност, която се откри пред Димитров. Вавринка изкара яда си на ракетата, след като даде решаващата точка на Гришо за 4-5. Така българинът излезе да сервира за сета. Той пропиля първите два шанса да затвори сета, но при третия не сгреши и се наложи с 6-4 за 44 минути игра.

Вторият сет протече по идентичен начин. Този път обаче пробивът за Григор дойде в седми гейм. След като поведе с 4-3, българинът нямаше проблеми при своя сервис до края на сета и го спечели с 6-4, а това се поздрави и с крайния успех.

Любопитен факт е, че Димитров и Вавринка трябваше да играят заедно в турнира по двойки, но с цел да спестят сили за двубоя помежду си, отказаха участието си и няма да излязат на корта за мача от първи кръг срещу Ерик Буторац и Тейлър Фриц.

До момента българинът и швейцарецът са играли помежду си шест пъти, а предимството е в полза на Григор – вече 4:2 победи.

В следващия кръг Димитров ще срещне победителят от двубоя между Джо Вилфред Цонга и Стив Джонсън.