Камера на Живо от Центъра на Разлог

Дузпи пратиха Полша на четвъртфинал

euro2016logoПолша е първият четвъртфиналист на Евро 2016. В страхотен осминафинален сблъсък, донесъл много емоции на зрителите, Полша надви Швейцария след изпълнение на дузпи.

След 2 дни пауза, днес следобед стартираха 1/8-финалите на Европейското първенство по футбол.

Първата среща днес от втората фаза на шампионата сблъска Швейцария и Полша, като в крайна сметка победата бе в полза на вторите. След драматично 1:1 имаше две продължения по 15 минути, в които съперниците не успяха да се разпишат в противниковата врата. Това доведе до изпълнението на дузпи. При тях дузпите единственият пропуск на Гранит Джака значеше край на участието на алпийската държава на Европейското първенство.

При 11-метровите удари късметът бе в полза на поляците и те спечелиха с 5:4 срещу Швейцария.

Полша за първи път в историята си достигна до 1/8-финал на Европейско по футбол. Поляците поведоха чрез гол на Якуб Блашчиковски в 39-ата минута. Джердан Шакири обаче изравни 8 минути преди края на редовното време с изумителен гол със странична ножица. По време на продълженията нито един от двата тима не успя да отбележи гол.

Играчите на Владимир Петкович се приберат в Швейцария с високо вдигната глава, докато Полша започва подготовка за своя четвъртфинал, в който съперник на Левандовски и компания ще бъде победителят от мача Хърватия – Португалия.