Камера на Живо от Центъра на Разлог

Започна празникът на община Белица – „С любов и вяра в общите ценности“ (програма)

37 са съставите които са заявили участието си в празника на община Белица „С любов и вяра в общите ценности“ , който ще се проведе на 01 септември 2018 /СЪБОТА/ от 13.00 ч. до 18.00 ч.

Посетителите на празника ще имат възможност да се докоснат до сценичната фолклорна , забавна песен и танц представени от
Читалище „Самообразование“ с. Бачево , СОЛИСТКИТЕ НА ХОР „ТРАКИЙСКА ЛИРА“ – Пазарджик Рашка и Миланка Мадолеви от Белица, които имат редица изяви в България и чужбина, Клуб „Възраждане“ – София ,Читалище „Слънце” – с. Горно Драглище ,Читалище „Просвета -1908“ с. Баня, Читалище „Светлина „ – Якоруда ,Петрич – Беласица НЧ „ Просвете – 1936“ , ДЮВИШ „Звънче“ – Велинград , НЧ“ Зора“ гр. Лъки , обл. Смолян , Народно читалище „Методи Драгинов“ с. Драгиново, Читалище „ Никола Вапцаров 1866“ – Благоевград ,град Македонска Каменица – Република Македония, град Куманово – Република Македония , град Щип – Република Македония НЧ”РОДОПИ-1970” село ЮРУКОВО,Читалище „Западно – Родопски лъч „ с. Елешница ,Читалище „Възраждане 1945“ с. Долно Осeново , Читалище „Петко Рачев Славейков – 1938“ , с.Брезница, Читалище „Изгрев“ Баничан ,НЧ “Никола Вапцаров 2005“ с. Струма, община Сандански ,НЧ “Христо Ботев – 1929“ – Брежани ,НЧ “Св.св. Климент Охридски – 1922“ – Симитли ,Танцова формация „Клоуни“ – Бабяк ,
Танцова формация „Мажоретно сафари“ – Сапарева баня,Танцова формация „Ритъм Дежаву“ – Белица,Танцова формация „Денс- Крю“ – Банско ,Танцова формация – старша „Олимпея“ – Гоце Делчев,Танцова формация – малки „Олимпея“ – Гоце Делчев ,Танцова формация „Дебют“ с. Крайници, общ. Сапарева баня,Танцова формация „Куул Кидс“ – Благоевград,Танцова формация „Формейшън“ – с. Огняново ,Танцова формация „Латино денс“ – Дупница,
Танцови формации „Крейзи“ и формациите от Банско и Гоце Делчев, Кърналово – Детски танцов състав „Огражденче“ , НЧ “Гоце Делчев – 1926“,Читалище „Пробуда“ с. Бабяк, Читалище „Искра-2011“ – Горно Краище,Читалище „Георги Тодоров 1885“ – Белица



СПОРТНА ПРОГРАМА :31 август 2018 /петък/ Градски стадион :
9.30 ч. – Откриване на футболния турнир
10.00 ч.- 14.00 ч. – Започват мачовете от груповата фаза /първи кръг/
14.00 ч.- 15.00 ч. – Обедна почивка
15.00ч.-19.00ч. – Мачове от груповата фаза/втори кръг/

1 септември 2018/събота/Градски стадион:
9.00 ч.-13.00 ч. – Последни мачове от груповата фаза/трети кръг/
13.00 ч.-14.00 ч.- Обедна почивка
14.00 ч.-18.00 ч.- Финали за разпределяне на местата
14.00 ч.- 18.00 ч. – Пехливански борби
18.00 ч. Награждаване на отборите

КУЛТУРНА ПРОГРАМА:

12.00 ч. – 19.00ч. Сцена на талантите от Република България и Република Македония
14.00 ч. – 17.00ч. Отворени врати – Музей Белица

ТУРИСТИЧЕСКА ПРОГРАМА“ПРИЯТЕЛИ НА БЕЛИЦА“ :

14.00 ч.-18.00ч.
Посещение на близки обекти в района на Белица –Тръгване от ТИЦ Белица
Посещение на Парк за танцуващи мечки и обратно – 10.00 лв. на човек
Рибарника на Пешо –RILA FISH и обратно – 10.00 лв. на човек

ПРОИЗВЕДЕНО В ОБЩИНА БЕЛИЦА :
/Щандове на открито/

12.00 ч.-23.00 ч.
Изложение на местни производители „Произведено в община Белица”
Базар на земеделска продукция, на млечни продукти , събирачи на билки и гъби, на сладка от горски плодове, пчелен и билков мед. Занаятчии представят продукти придобити и произведени в екологична среда.
Приемственост между поколенията
Народен обичай на „врътката” в с. Бабяк
Представяне на традиционен специалитет – точене на юфка
Представяне на традиционен специалитет – валяне на „траан”
16.00 ч.- 18.00 ч.
Кулинарна изложба „Пъстра трапеза”- представяне на специалитети от местната кухня
17.00 ч.- Официално откриване на реновираната сграда на читалище „Георги Тодоров-1885“
18.00 ч. -Награждаване на победителите във футболния турнир – Градски стадион

ВЕЧЕРНА ПРОГРАМА :

19.00 ч. – 23.00 ч.
Концерт на Янко Неделчев „20 години творческа дейност“ и приятели Соня Немска, Крисия, Яница, Даниела и танцова група „Накит“
20.00 ч. Официално откриване на празника от Кмета на Община Белица и представяне на ВИП гостите на събитието
20.30 ч. Концерт на JJ Георги Стоянов
21.30 ч. Концерт на ФИКИ СТОРАРО
23.00 ч. Тържествена заря