Камера на Живо от Центъра на Разлог

Испания и Португалия продължават на 1/8-финалите, едва отърваха кожите срещу Мароко и Иран (видео)

Европейският шампион Португалия продължава към фазата на елиминациите на Мондиал 2018, след като в крайна сметка завърши на втора позиция в Група В. В последния си мач „мореплавателите“ направиха 1:1 с Иран, а по същото време Испания завърши 2:2 с Мароко. Така двата тима събраха по 5 точки и са с еднакви голови разлики от +1, но световните шампионите от 2010 г. са вкарали едно попадение повече.

Персийците остават трети с 4 точки, като бяха на косъм от изненадващ успех и класиране напред, защото в добавеното време Вахид Амири пропусна 100-процентова възможност.

В 53-ата минута Кристиано Роналдо пропусна наказателен удар, отсъден за нарушение срещу него, а по-късно в срещата имаше късмет, че не получи червен картон за удар без топка. И в двата случая в действие влизаше ВАР, като и в двата пъти арбитърът Енрике Касерес отсъждаше в полза на португалеца.

И Испания се класира за 1/8-финалите на Световното първенство след драматично 2:2 с Мароко в двубой от група В, игран в Калининград. Яго Аспас взе точката за иберийците с гол в 91-ата минута, който първоначално не беше зачетен заради несъществуваща засада, но намесата на ВАР донесе справедливостта. Бутаиб откри резултата за мароканците в 13-ата, но Иско изравни шест по-късно. В 81-ата Ел Несири шокира Ла Роха, но късното попадение с пета на Аспас оформи крайния резултат. Равенството между Португалия и Иран позволи на испанците да са първи в групата заради повече отбелязани голове при равна голова разлика.

Последните срещи от група А също приключиха вчера. Уругвай спечели битката за първото място в групата, след като надделя с 3:0 над Русия, нанасяйки първа загуба на домакина на Световното първенство. Попадение на Луис Суарес (10′), автогол на Денис Черишев (23′) и точен удар на Единсон Кавани в последната минута донесоха трета поредна победа на отбора на Уругвай, който все още няма допуснат гол.

В другия мач от групата отборът на Саудитска Арабия излъга Египет с 2:1. В 22-ата минута Мохамед Салах даде аванс на Египет в резултата. В добавеното време на първата част Салман Ал Фарадж изравни от дузпа, а в 95-ата минута Салем донесе победата на Саудитска Арабия. И двата тима вече бяха отпаднали от турнира, като единствено определиха кой финишира на трето място в тази група и кой остана на последната четвърта позиция.

Така след изиграването на последните срещи от група А и В станаха ясни и първите 1/8-финални двубоя: Уругвай – Португалия и Испания – Русия.