Камера на Живо от Центъра на Разлог

Колумбия унижи Полша, Англия прегази Панама, Япония и Сенегал със зрелищно реми (видео)

С три резултатни мача завършиха вторите срещи от предварителните групи на Световното първенство по футбол в Русия.

В първия мач за вчера Англия си осигури място на 1/8 финалите на Мондиал 2018, след като разгроми с 6:1 Панама на „Нижни Новгород“ във втория си двубой от Група G. Този успех, който е най-изразителен за „трите лъва“ в историята на участията им на Световни първенства, изстреля отбора на първо място във временното класиране на групата, след като англичаните изравниха головата разлика на Белгия. И двата тима са вкарали по осем попадения срещу две допуснати такива, но при толкова изравнени показатели се взема предвид дисциплинарният фактор. Англичаните в момента има по-малко картони от белгийците и поради тази причина заемат първото място във временното класиране. Хари Кейн (12′-дузпа, 45′-дузпа, 62′) записа хеттрик, с което изпревари Кристиано Роналдо и Ромелу Лукаку в битката за голмайсторския приз. Джон Стоунс (8′, 40′) добави две попадения, a Джеси Лингард (36′) също се разписа за победителите. В 72-рата минута Фелипе Балой реализира историческия първи гол за Панама на световни първенства.

В другата среща, играна вчера, Япония и Сенегал записаха зрелищно 2:2 в среща от група H на Мондиал 2018. До успеха по-близо бяха африканците, които повеждаха на два пъти, но „самураите“ показаха воля и сила да стигнат до точката. Резултатът откри Садио Мане, който порази мрежата в 11-ата минута с куриозно попадение. В 34-ата минута Такаши Инуи изравни с диагонален шут. В 71-ата минута Муса Ваг направи 2:1 за Сенегал с изстрел отдясно, но Кейсуке Хонда развали празника на „лъвовете от Теранга“ – 2:2.

Двата тима започнаха световното първенство с победи – Япония записа изненадващ успех срещу Колумбия с 2:1, а африканците удариха, също с 2:1, Полша. Така срещата в Екатеринбург можеше да класира някой от съперниците на осминафиналите, но това не стана.

В последния мач за днея Колумбия изигра много силен двубой и отнесе Полша с 3:0 във втори мач от група H на световното първенство. Южноамериканците запазиха шансове за класиране на осминафиналите, но ще трябва да демонстрират качествата си и срещу Сенегал, за да продължат напред. Поляците вече нямат шансове за участие в следващата фаза.

Завръщането на Хамес Родригес в стартовия състав оказа сериозно въздействие и тимът на Хосе Пекерман летеше, особено след почивката. Голмайсторът от миналото световно бе в основата на повечето опасни атаки, както и крилото на Ювентус Хуан Куадрадо.

Хамес подаде на Йери Мина за първия гол в мача малко преди почивката, а бранителят се разписа след удар с глава. Фалкао направи 2:0 в 70-ата минута, а подаване на Хамес към Куадрадо доведе до третия гол в 75-ата минута.