Камера на Живо от Центъра на Разлог

Левски повали Пирин след драма и обрати

Отборът на Левски София надигра като домакин Пирин (Разлог) с 3:2 (23:25, 25:22, 19:25, 25:19, 17:15) в мач от деветия кръг на Суперлигата при мъжете, който се игра в столичната зала „Христо Ботев“.

Така „сините“, водени от играещия треньор Владимир Николов отбелязаха шеста победа, като с три загуби и 15 точки влязоха в тройката на класирането, но преди изиграването на всички срещи от този кръг. Тимът на Пирин записа шеста загуба, като с три победи и 12 точки заема осмо място в подреждането.

Двубоят продължи повече от два часа и половина борба между равностойни съперници, като бе пълен с емоция, напрежение и премина през големи обрати.

Завръщане на терена за Левски направи диагоналът Смилен Мляков, който се възстановяваше дълго време от контузия в лакътя. Опитният волейболист се появи в игра през втория гейм и смени Владо Николов, като допринесе за успеха и изравняването на играта 1:1. Волейболистите на Пирин на продължиха своя щурм, като показаха най-добрите си страни и поведоха с 2:1 гейма. Левски устоя на атаките и доведе мача до тайбрек.

Страхотна воля в него показа Владо Николов, който се оказа, че е играл с болки в крака, но устоя докрай. Тимът му изоставаше с 12:14, но демонстрира характер и обърна резултата, като повали съперника за крайния успех със 17:15.

Реализатор за победата на Левски бе Владо Николов с 20 точки (2 блока). Теодор Богданов добави 18 точки ( 5 блока) за успеха.

За Пирин най-резултатни бяха Радослав Попов и Йордан Желязков с по 21 точки.

Източник: bgvolleyball.com