Камера на Живо от Центъра на Разлог

Олимпийска гордост – Мирела Демирева спечели сребро в Рио!

Мирела Демирева спечели сребърен медал в скока на височина на олимпийските игри в Рио. 26-годишната софиянка изравни личния си рекорд в дисциплината и с 1.97 метра си осигури среброто в дисциплината.

mirelademireva

Олимпийска шампионка със същия резултат, но с безгрешна серия, стана 37-годишната испанка Рут Бейтия. Бронзът също с 1.97 м, но скочени от третия път, грабна хърватката Бланка Влашич.

Това е общо вторият медал за България от олимпиадата в Рио де Жанейро, след като по-рано състезателката ни в борбата Елица Янкова спечели бронз.

Отличието е първо за страната в олимпийския турнир по лека атлетика през последните 16 години. Мирела Демирева, състезателка на Атлетик София, е европейска вицешампионка в дисциплината през тази година.