Камера на Живо от Центъра на Разлог

Пирин загуби в града на шоколада. Резултати, класиране и обзор след 10-ия кръг на Югозападна Трета лига

Пирин (Разлог) загуби гостуването си на Спортист (Своге) с 2:1. Така с 1 победа, 4 равенства и 5 загуби отборът се намира на 14-то място във временното класиране.

Септември Симитли победи с 2:1 Банско в среща от 10-ия кръг на Югозападната трета лига. Възпитаниците на Спас Стоименов остават един от двата отбора без загуба в групата заедно с лидера Миньор Перник.

Кирил Николов откри от фаул в 14-тата минута, а минути по-късно Боби Хазуров от 3-4 метра изпрати топката на сантиметри от вратата на Абдиков.  Малко преди края  на първото полувреме голмайсторът на гостите Христо Спасов изравни след асистенция на Илко Карапетров. В началото на второто полувреме Боби Хазуров вкара отблизо за 2:1 , но при попадението останаха сериозни съмнения за засада.Гостите от Банско грабнаха помощник-съдията Борислав Колев, а по-късно и главния рефер Волен Чинков. Те имаха претенции и за неотсъдена дузпа. Според спортно-техничесия щаб на гостите единствено Чинков е бил виновен да не си тръгнат поне с точка от Симитли. Домакините играха последните 10 минути с човек по-малко, след като реферът вдигна втори жълт картон на Лъчезар Дафков. Те пък имаха претенции за този картон…В сряда двата отбора отново ще играят в Симитли,този път в областния финал за купата на АФЛ.

Отборът на Беласица Петрич постигна труден успех с 1:0 над Вихрен Сандански в местното дерби от 10-ия кръг на Югозападна Трета лига. В герой за домакините се превърна Мартин Таушанов, който заби единственото попадение в сблъсъка.

Домакините стигнаха заслужено до трите точки, след като през цялото време демонстрираха много стабилна игра в защита и не отстъпиха от нито едно единоборство срещу тима на Здравко Лазаров.Единственото попадение на стадион „Цар Самуил“ реализира Мартин Таушанов от дузпа в 34-ата минута. Звездата на домакините не остави шанс на Ферди Мюмюнов от бялата точка.В 50-ата минута гостите от Сандански направиха много бърза контраатака, която завърши с удар на резервата Милен Златков, който стреля право в тялото на бранител на Беласица.

Пет минути по-късно Васил Божинов отправи техничен удар, но Мюмюнов се справи със ситуацията.
До края на срещата гостите от Сандански не успяха да стигнат до положение, с което да затруднят домакините и логично дербито на Югозапад завърши с успех за домакините от Петрич.

В класирането Вихрен е втори,но вече на 8 точки от лидера Миньор Перник, а Беласица е на 8-ма позиция с 15 точки.

Отборът на Миньор (Перник) постигна много труден успех с 1:0 над Ботев (Ихтиман). Така лидерът Миньор вече има аванс от 8 точки на върха Югозападната Трета лига.