Камера на Живо от Центъра на Разлог

„Пирин“ загуби от „Баските“ край морето. Мирослав Живков: Не успяхме да оползотворим възможностите си

Волейболистите на Черно море БАСК (Варна) записаха първи успех в Суперлигата, след като се наложиха като домакини над Пирин (Разлог) с 3:1 (25:20, 30:28, 21:25, 25:21) в мач от пети кръг в зала „Христо Борисов“.

Воденият от Мирослав Живков тим тръгна добре в първата част, но позволи на варненци да преодолеят дистанцията. Последва игра точка за точка, но в крайна сметка играчите на Димитър Пангаров поеха инициативата и поддържаха темпото до края, повеждайки с 1:0 гейма.

Вторият гейм стартира стабилно за „моряците“, но след 15:15 бе доста оспорван, като на моменти разложани поведоха и вкараха интрига. Това мобилизира съперника, но играта отново се завърза и разликата в полза на Пирин стана 3 точки. До края лидерството отново се сменяше, но в крайна сметка домакините измъкнаха победата след 30:28.

Третата част също предложи доста интересни моменти – варненският отбор поддържаше темпото през по-голямата част от времето, но изпусна шанса за чиста победа след 17:17. Пиринчани набраха инерция и спечелиха гейма, намалявайки пасива на 1:2 гейма.

В решителната част Черно море показа добра игра, като до края не отпусна хватката и записа три точки на сметката си.

Най-резултатен бе Стефан Иванов с 26 точки (5 аса!, 3 блокади), а Калоян Балабанов добави 19 точки (4 аса). За Пирин Йордан Желязков се отчете с 16 точки (1 ас).

Черно море заема деветата позиция с 4 точки (1 победа, 4 поражения), Пирин е седми със 7 точки (2 успеха, 3 поражения).

В следващия кръг „моряците“ гостуват на Нефтохимик 2010 (Бургас), а Пирин приема ЦСКА.

Ето какво каза треньорът на Пирин Мирослав Живков а BGvolleyball.com след срещата:

„Получи се добър и равностоен двубой. Ние не успяхме да реализираме възможностите, които имахме и това ни костваше мача. Като цяло пробихме се в посрещане. Черно море игра по-добре от нас и на атака, и в посрещане. Имахме възможност да затворим втория гейм, имахме геймбол, но не успяхме да изравним резултата, което можеше да промени нещата. Гледаме напред и се готвим за следващия двубой, защото този сезон първенството е много равностойно“.

Източник: bgvolleyball.com