Камера на Живо от Центъра на Разлог

Пирин няма спирка, мина и през Бургас и е начело в Суперлигата

Снимка BGvolleyball.com

Мъжкият отбор на Пирин (Разлог) продължава със страхотното си представяне от началото на сезона!

Воденият от Иван Дурев тим записа четвърта поредна победа, след като в мач от четвърти кръг на Суперлигата се наложи с 3:1 (22:25, 25:21, 25:10, 25:19) като гост на носителя на Купата и на Суперкупата на България – Нефтохимик 2010 (Бургас).

Така Пирин ще продължи да бъде лидер в класирането и след този кръг, след като има 12 точки и само два загубени гейма от началото на сезона. С четири победи е и ЦСКА (София), но Червените са с точка по-малко.

Гостите от Разлог започнаха по-добре мача в Бургас, като на няколко пъти повеждаха в първия гейм. Домакините обаче постоянно изравняваха, а решителният си удар направиха в края, за да измъкнат гейма след 25:22.

Във втората част Пирин отново стартира мощно, с аванс от 8:1. Устремът на тима от Разлог продължи и след техническото прекъсване до 9:2. Домакините направиха няколко точки, но Пирин продължи да увеличава преднината си (13:5). Бургазлии обаче започнаха да правят асове и принудиха треньора на Пирин да вземе почивка при резултат 9:15. Домакините опитаха да наваксат първоначалното си изоставане и стопиха доста точки, но все пак Пирин не изпусна инициативата и изравни след 25:21.

Третият гейм започна като фотокопие на втория – с преднина 4:1 за Пирин, а при първото техническо прекъсване гостите от Разлог водеха с 8:3. Волейболистите на Пирин продължиха да диктуват събитията на терена, като дръпнаха със значителна разлика – 20:8 и 23:9. В крайна сметка, геймът бе спечелен на 10 точки.

Четвъртата част започна равностойно, но постепенно Пирин трупаше преднина, за да се стигне до 25:19 и заслужени три точки.

Отборът на Пирин за пореден път показа една от най-силните си черти – стабилната игра на блокада. По този показател играчите от Разлог реализираха завидните 21 точки срещу 7 за домакините. Костадин Гаджанов се отличи с 6 от точковите блокади, а общо направи 13 (1 ас, 75 % в атака). Топ реализатор бе диагоналът на Пирин Венцислав Георгиев с 18 точки (3 блокади, 38 % в атака). За Нефтохимик 2010 16 точки записа Петър Христов (2 аса, 1 блокада, 31 % в нападение).