Камера на Живо от Центъра на Разлог

Пирин обърна Левски в петгеймова драма

pirinvolley3Пирин обърна Левски и записа победа с 3:2 (17:25, 25:18, 14:25, 25:22, 15:12) в изключително интересна и драматична среща от 9-ия кръг на волейболната Суперлига.

В зала „Септември“ в Разлог „сините“ повеждаха на два пъти, но домакините не само успяха да изравнят и да доведат мача до тайбрек, но дори спечелиха двубоя след изключтелна серия на Георги Елчинов в петия гейм.

Левски взе първата част благодарение на силния си сервис. „Сините“ записаха 5 директни точки от начален удар, докато домакините направиха само една.

Във втората част ролите се размениха. Гостите започнаха да грешат на сервис, а домакините значително подобриха играта си и заслужено изравниха.

Левски стартира много мобилизирано третия гейм и бързо натрупа солиден аванс, след което отново успя да излезе напред в резултата.

Четвъртият гейм бе доста напрегнат. Домакините поведоха с 8:5 при първото техническо прекъсване, но Левски изравни. Волейболистите на Пирин отново дръпнаха с две точки в средата на гейма и с много усилия успяха да пратят мача в тайбрек.

Решаващият пети гейм започна с невероятна серия на сервис на Георги Елчинов. Волейболистите на Левски не успяха да посрещнат добре началния му удар и Пирин поведе с 6:0. Това реши развитието на гейма и мача.

Така след загубата от ЦСКА в миналия кръг, днес Пирин се върна на победния път. Левски продължава да няма успех в мачовете си като гост и вече губи трета среща в пет гейма.

Венцислав Георгиев отново бе най-полезен за Пирин с 21 точки (2 аса, 2 блокади), а Георги Елчинов добави 16 точки (4 аса) за победата.

За Левски Симеон Александров завърши с 24 точки (1 ас, 2 блокади), а Спас Байрев записа 20 точки (5 аса, 1 блокада).