Камера на Живо от Центъра на Разлог

„Пирин“ се справи с „Дунав“ за първа победа в Суперлигата. Мирослав Живков: Победихме отбор с много силни изпълнители (ОБНОВЕНА)

Волейболистите на Пирин (Разлог) надиграха като домакини Дунав (Русе) с 3:0 (25:12, 27:25, 25:20 ), за час и двадесет минути, в мач от втория кръг на Суперлигата при мъжете, който се игра в зала „Септември“.

Така след драматичния старт в шампионата, в който пиринци отстъпиха в гостуването си на Марек с 2:3 гейма, сега те зарадваха своите фенове и записаха чиста победа у дома. След този успех волейболистите, водени от Мирослав Живков имат в актива си четири точки, като заемат второ място преди изиграването на всички мачове от кръга.

Тимът на Дунав записа втора загуба в шампионата, като е на девета позиция, отново преди края на този кръг.

Тимът на Дунав, който максимално затрудни Левски на старта, като отстъпи с 2:3 гейма, записа втора загуба в шампионата, като с 1 точка е на девета позиция, отново преди края на този кръг.

Домакините стартираха отлично в мача, като започнаха ударно с 4:0. До края на първия гейм пиринци не оставиха шансове за съпротива на гостите, като ги сломиха изцяло и ги оставиха на 12 точки.

Впоследствие състезателите на Дунав се съвзеха, като играта тръгна равностойно във втората част. Пиринци обаче дръпнаха след втората почивка, като поведоха с 23:21, но не успяха да затворят гейма. Гостите изравниха 24:24, но не им стигна увереност, като Пирин успя да се наложи в решителните моменти с 27:25.

В третата част русенци отново се бориха, като поведоха с 13:9. Подкрепяни от своята публика обаче, домакините стопиха пасива си, като отбелязаха серия от четири точки и поведоха с 16:14. Това бе преломен момент и Пирин отново наложи волята си като затвори мача с чиста победа.

Реализатор за победа на Пирин стана Йордан Желязков със 17 точки (2 аса, 1 блокада). Благовест Катранджиев завърши с 12 точки. За Дунав Костадин Стойков и Данаил Милушев записаха по 12 точки.

Ето какво каза треньорът на Пирин, за BGvolleyball.com, Мирослав Живков след успеха:

„Стана много добър мач, като организация на играта и като колективен дух. Издържахме на напрежението. Дунав направи много добри неща в този мач. Успяхме да надиграем състав с много доби изпълнители. Проявихме характер в решителните минути на втория гейм, когато при равенството 24:24 успяхме да се наложим и да спечелим. Поздравявам всички момчета, проявихме се като колектив и това бе решаващото за победата“.

6 Монтана 2 1 1 4:3 1.3333 160:157 1.0191 3
7 Миньор 2 1 1 4:3 1.3333 149:164 0.9085 3
8 Марек Юнион-Ивкони 1 1 0 3:2 1.5000 99:105 0.9429 2
9 Дунав 2 0 2 2:6 0.3333 153:186 0.8226 1
10 Дея спорт Бургас 1 0 1 0:3 0.0000 67:75 0.8933 0
11 Нефтохимик 2010 1 0 1 0:3 0.0000 59:75 0.7867 0
12 Черно море 2 0 2 0:6 0.0000 115:150 0.7667 0

Източник: bgvolleyball.com