Камера на Живо от Центъра на Разлог

Пирин с осма победа в Суперлигата, ще зимува на 4-то място

Снимка BGvolleyball.com

Пирин (Разлог) записа победа №8 този сезон, след като надигра с 3:1 (21:25, 25:23, 25:23, 25:21) Миньор (Перник) в мач от 11-ия кръг на Суперлигата пред около 300 зрители в зала „Септември”.

Домакините от Разлог тръгнаха неубедително в срещата и позволиха на съперника си да поведе с 1-0 гейма. В следващите две части интрига имаше до последната точка. Играчите на Иван Дурев успяваха да дръпнат напред в резултата, но преднината им постоянно се изплъзваше. След няколко смени на лидерството, домакините излязоха напред в резултата с 2-1 гейма. Последната част стартира ударно за волейболистите на Пирин, които водеха още при първото техническо прекъсване 8-4 и не изпуснаха предимството си до края на срещата.

Домакините бяха по-добри в атака (64%-54%), реализираха и повече блокади (6-3). За сметка на това гостите от Перник демонстрираха добра ефективност на посрещане (58%-44%), отбелязаха и повече директни точки от начален удар (7-2).

Най-резултатен за Пирин (Разлог) беше Венцислав Георгиев с 20 точки (1 ас, 1 блок, 47% ефективност в атака), а Георги Елчинов добави 17 точки (1 ас, 1 блок, 88% ефективност в атака) за победата на своя тим. Костадин Стойков заби 23 точки (1 ас, 63% ефективност в атака) за Миньор.

Така Пирин завършва първия полусезон с 8 победи и 23 точки, което им отрежда четвърто място във временното класиране, а Миньор е с 4 победи и 12 точки и заема осма позиция.