Камера на Живо от Центъра на Разлог

„Пирин“ тресна „Миньоро“ с големия винкел

„Пирин“ срази „Миньор“ Перник, като гост, с 3:1 гейма ( 27 : 25 ) ( 25 : 27 ) ( 26 : 24 ) ( 25 : 18 ).

Така волейболистите на Пирин (Разлог) оглавиха временното класиране след този двубой от трети кръг на Суперлигата.

Разложани имат в актива си 7 точки (2 победи, 1 загуба), колкото втория Добруджа, но точковата им разлика е по-добра. Перничани са девети с 3 точки (1 успех, 2 поражения).

Срещата бе доста оспорвана в три от геймовете, като битката се решаваше в ключовите моменти. Единствено в четвъртата част момчетата на Миро Живков бяха категорични и се откъснаха от началото със стабилна разлика, спечелвайки след 25:18 и 3:1.

Най-резултатен бе Йордан Желязков със 17 точки (1 ас, 2 блокади), 12 добави Георги Елчинов. За Миньор Любослав Симеонов завърши със страхотните 28 точки (3 аса), Камен Каменов се отчете с 15 точки 1 ас), но не бяха достатъчни за успех.

Следващия двубой за Пирин е на 9 ноември (петък), срещу Хебър (Пазарджик). Пернишкият тим гостува на Нефтохимик 2010 (Бургас) на 10 ноември (събота).