Камера на Живо от Центъра на Разлог

„Пирин“ тръгна зле за Купата на България

Снимка Архив

ЦСКА спечели и втория си мач в група B от финалната фаза на турнира за Купата на България и чака съперника си на полуфиналите. „Червените“ се наложиха с 3:1 (25:15, 25:17, 18:25, 25:23) над Пирин (Разлог).

По този начин „армейците“ заеха първото място в групата преди последния мач в нея между Пирин и Монтана.

Първите два гейма преминаха изцяло под диктовката на ЦСКА. Няколко блокади и добри сервиси дадоха солиден аванс на ЦСКА в първия гейм. Грешките на Пирин също улесниха „армейците“. Картината не се промени и в следващaта част.

Пирин показа зъби в третия и четвърти гейм и създаде сериозни проблеми на „червените“. Тимът от Разлог не се предаде и бе близо до това да доведе мача до тайбрек. В третата част Пирин поведе с 4 точки при второто техническо прекъсване, а до края успя да увеличи преднината си, за да намали резултата в геймовете. В края на четвъртия ЦСКА стопи изоставане от 4 точки, за да запише втората си победа за Купата.

Трябва да се отбележи, че ЦСКА и Пирин са единствените два отбора от тази фаза на турнира, които не картотекираха нови играчи.

Най-резултатен за „армейците“ бе Яни Георгиев с 18 точки (5 аса), Пламен Шекерджиев добави 13 (1 ас, 1 блокада). За Пирин Венцислав Георгиев завърши с 18 (3 аса), Георги Елчинов записа 12 точки (3 аса).

Припомняме, че вчера ЦСКА победи Монтана с 3:1. В четвъртък е последният мач в групата между Пирин и Монтана.

Полуфиналите са в събота, а финалът – в неделя.