Камера на Живо от Центъра на Разлог

Пирин удари и Тетевен и отново е лидер в Суперлигата

Отборът на Пирин (Разлог) записа осма победа в актива си, след като надигра Тетевен Волей с 3:0 (25:14, 25:20, 26:24) в двубой от девети кръг на първенството. Волейболистите на Северин Димитров отново са на лидерската позиция, като имат 22 точки (8 победи, 1 загуба).

Първата част протече изцяло под доминацията на тима от Разлог, който не позволи на домакините да противодействат особено. Идентично протече и втория гейм, въпреки опитите на тетевенци да се върнат в игра.

В третата част „зелените“ започнаха силно, със стабилна преднина, която задържаха до средата. Тогава гостите съумяха да стопят разликата и да поведат, оставайки на крачка пред опонента. В ключовите моменти се заформи интрига, но в крайна сметка волейболистите от Югозапада спечелиха чисто.

Най-резултатни за победителите бяха Ради Попов и Илиян Преспов с по 13 точки (1 блокада) (1 ас, 2 блокади). За Тетевен Илиян Иванов приключи с 14 точки (2 блокади).

Тетевен остава на предпоследната, 11-та позиция с 3 точки (1 победа, 8 загуби).

В следващия кръг Пирин приема Добруджа 07, Тетевен Волей гостува на Миньор. Срещите са на 1 декември (петък).