Камера на Живо от Центъра на Разлог

„Пирин“ шибна „Левски“ в София (обновена)

Волейболният Пирин (Разлог) се разправи „Левски“ насред София и така затвърди добрите си игри от началото на кампанията в Суперлигата. Тимът, воден от Северин Димитров победи 3:1 (25:20, 18:25, 25:21, 25:22) в двубой от петия кръг на първенството, който се игра в столичната зала „Христо Ботев“.

Снимка BGvolleyball.com

С това волейболистите от Разлог имат четири победи, една загуба и актив от 11 точки което им отрежда трето място във временното класиране. Съставът на Левски София отбеляза трета загуба досега, като с две победи и 5 точки се смъкна на девето място в подреждането.

Получи се мач на приливи и отливи, но като цяло гостите показаха по-добро присъствие на почти всички елементи. В първата част волейболистите  на Пирин надделяха, като затрудниха максимално противниковото посрещане с насочен сервис. Последва рязък обрат след който „сините“ на свой ред изригнаха и доведоха до равенство в геймовете 1:1. В следващите две части отново имаше оспорваност, но гостите надделяваха след второто техническо рекъсване, като наложиха волята си във важните моменти и спечелиха, а с това затвориха мача с чиста победа.