Камера на Живо от Центъра на Разлог

Първа загуба на „Пирин“, след нещастен автогол, 5 минути преди края

Футболистите на „Пирин“ претърпяха първа загуба от началото на първенството в ЮЗ Трета лига.

Вчера, в мач от 6 -ия кръг, те загубиха от ботевградския „Балкан“ с 1:2. До този момент пиринци бяха абсолютният лидер, с 5 победи от 5 мача. Това бе и второ поредно гостуване за възпитаниците на Христо Джоджов. Срещата в Ботевград изгледа и шефа на Зоналния съвет на БФС  София Валентин Чакъров.

Балкан отбеляза гол още в 5-та минута, когато Ивайло Бояджиев се възползва от грешка в отбраната на гостите и с диагонален удар откри резултата.  Боян Стойнев се опита да лъже противник в наказателното поле и грешката му бе наказана с гол.Десет минути след началото на второто полувреме Пирин Разлог изравни чрез Цветан Варсанов. След това попадение гостите тръгнаха да търсят втори гол и натиснаха. Пет минути преди края на редовното време късметът бе на страната на Балкан. При една добра атака на домакините Симон Николов подаде остро в наказателното поле и отново Боян Стойнев заби неспасяемо топката в собствената си врата.

След тази победа Балкан се изкачи с 4 места по-нагоре – вече е 12-ти със 7 точки, колкото имат още Миньор Перник и Беласица. От поражението на Пирин Разлог се възползва Хебър Пазарджик, който излезе начело в класирането.

9 РИЛСКИ СПОРТИСТ /Самоков/ 6 2 2 2 5 8 8
10 МИНЬОР /Перник/ 6 2 1 3 10 9 7