Камера на Живо от Центъра на Разлог

Сеганов и Гоцев приключиха сезона в Италия със страхотен мач

Клубният сезон за националите Георги Сеганов и Светослав Гоцев приключи, след като техният тим – Биоси Индекса (Сора) допусна трета поредна петгеймова загуба в четвъртфиналните плейофи за петото място в италианската Серия А1.

В мач №3 от серията Сора отстъпи с 2:3 (25:22, 25:23, 17:25, 22:25, 10:15) на Калцедония (Верона) след 1 час и 57 минути игра пред малко повече от 2700 зрители в AGSM Форум („Пала Олимпия“) във Верона.

Играчите от Сора определено има за какво да съжаляват, след като за пореден път изпускат по драматичен начин съперника, а този път това стана след аванс от 2:0 гейма.

За Най-полезен състезател (MVP) бе определен сръбският нападател на Калцедония – Урош Ковачевич, който заби 28 точки (1 ас, 1 блокада, 62 % в атака). 20 точки добави словенският му съотборник Тончек Стерн (57 % в нападение).

Светослав Гоцев изигра много силен мач за Сора, като отбеляза 16 точки (3 аса, 5 блокади, 62 % в атака). Разпределителят Георги Сеганов направи 3 точки (50 % в нападение) и получи статистическа оценка 6,0. С 21 точки се отличи съотборникът им Никола Тиоцо (2 аса, 50 % в атака), а белорусинът Радзивон Мискевич реализира 20 (2 аса, 43 % в нападение).

На полуфинал Верона очаква победителя от двойката Тоно Калипо Калабрия (Вибо Валенция) – Бундже (Равена), като преди мач №3 в Калабрия тимът от Равена с Бранимир Грозданов в състава си води с 2:0 победи.

Полуфиналът ще се играе в една среща, която е насрочена за 23 април.

Финалът, който освен петото място, ще даде възможност на победителя да участва и в турнира за Купата на претендентите през сезон 2017/18, е предвиден за 24 април.