Камера на Живо от Центъра на Разлог

Тотална драма на Световното U23! „Лъвиците“ и нашето момиче – Мирела Шахпазова, обърнаха Куба

Националките на България по волейбол, до 23 години, постигнаха победа №3 на Световното първенство, което се провежда в Любляна (Словения). Успехът бе факт след страхотна драма от група В срещу отбора на Куба, завършила 4:3 (10:15, 12:15, 11:15, 15:10, 15:10, 15:11, 15:6) за нашите момичета. Лъвиците“ обърнаха съперничките си, благодарение на страхотната игра на Мирела Шахпазова в четвъртата част.

„Лъвиците“ сътвориха истинско чудо, съумявайки да обърнат карибките, след като губеха през първите 3 части. Впоследствие момичетата на Тони Зетова набраха още повече инерция и затвориха при убедителното 15:6 в седмия гейм.

Най-резултатна за българския тим бе Силвана Чаушева с 18 точки (3 блокади), а Мирослава Паскова добави 16 точки (2 блокади). За Куба Илама Монталво и Хайди Алварес реализираха по 15 точки (4 блокади, 1 ас) (2 блокади).

Така българките заеха второ място в групата с 8 точки, лидер е тимът на Бразилия с 9 точки.

Днес отборите почиват, а в четвъртък „лъвиците“ излизат срещу Бразилия, а състезателките от карибската държава се изправят срещу Кения.

Ето какво каза треньорката Антонина Зетова след мача:

„Мисля, че момичетата бяха много напрегнати в началото, тъй като много искаха да спечелят тази среща. Затова те не играха особено добре. Тези бързи мачове не дават възможност да се връщаш назад. Не осъзнавахме ситуацията, когато бяхме три гейма назад от Куба. Вярвам, че втората ни разпределителка промени играта. Много се радвам, че имам две състезателки, които могат да спечелят мача с играта, която показаха. Куба е много силен отбор. Видяхме, че в началото имаха добро посрещане, забивки и блокове. Те не ни оставиха шанс да играем. Когато успяхме да „завържем“ двубоя, те започнаха да правят повече грешки и ние започнахме да играем по-спокойно. Това е крайният резултат, този мач беше много важен за нас. Щастливи сме.“