Камера на Живо от Центъра на Разлог

Трагичен „Левски“ освиркан след 0:0 с „Монтана“

levskifc1 Почти празен стадион, слаб мач, 0:0 срещу „Монтана“ в първия кръг. Това сполетя „Левски“ в откриващия мач на новата Първа професионална лига. И за капак – освирквания към отбора и треньора Люпко Петрович. Няма да е изненада, ако в близките дни той напусне „Герена“.

„Сините“ се представиха много слабо и закономерно записаха фалстарт. Те още нямат победа от началото на сезона в официален двубой – записаха три равенства. А след като пое тима в края на миналия шампионат, Петрович още няма пълен успех.

През първото полувреме срещу „Монтана“ домакините не показаха никаква агресия, липсваха интересни идеи в атака. Антонио Аниете бе най-близо до попадение, но най-чистата възможност бе създадена от гостите. Миналият през ЦСКА и „Локомотив“ (София) Маркиньос направи фрапантен пропуск.

След почивката „Левски“ живна, но но не достатъчно, за да вкара гол и да отмъкне трите точки. 17-годишният Станислав Иванов, заменил контузилия се Деса, не успя да уцели вратата от чиста позиция 90-ата минута. Преди това Сергей Георгиев имаше отлична възможост за „Монтана“.

Останалото бе сивота и скука. В следващия кръг „сините“ гостуват в Пловдив на „Локомотив“.