Камера на Живо от Центъра на Разлог

Феноменална Пиронкова разби Радванска и е на четвъртфинал на Ролан Гарос

cveti3След уникален мач Цветана Пиронкова отстрани световната №2 Агниешка Радванска и е на четвъртфинал на Ролан Гарос след 2:6, 6:3, 6:3. Цвети направи феноменален обрат във втория сет, след като в неделя двете се оттеглиха заради дъжда при резултат 6:2, 3:0 в полза на полякинята, едва днес двубоят се поднови, а на корта сякаш имаше само една тенисистка. За около половин час игра Пиронкова разби съперничката си и взе 6 поредни гейма, благодарение на които спечели сета с 6:3 и вкара двубоя в решителен трети сет. Отново дъжд спря мача, но и това не разконцентрира българката. Около 16:00 часа мачът бе подновен, а след 20 минути игра Цвети вече водеше с 4:0 в решителния сет.

В този момент Радванска пробва някои хитринки. Първо поиска медицински тайм-аут, после опита да прекъсне мача заради дъжда, но организаторите не разрешиха. Игричките на полякинята поразконцентрираха малко Пиронкова и тя допусна един пробив, но до края не се пропука в сервис-геймовете си  и се поздрави с крайния успех.