Камера на Живо от Центъра на Разлог

Франция откри ЕВРО 2016 с 2:1 срещу Румъния

euro20164С невероятен гол на Димитри Пайе минута преди да изтекат редовните 90 минути, Франция потегли с победа с 2:1 срещу Румъния в първия мач на Европейското първенство от група „А“. Оливие Жиру изведе французите напред в резултата с гол в 58-та. Румъния изравни с попадение на Богдан Станку в 65-та минута от дузпа. Румънците могат да съжаляват за изпуснатата възможност да спечелят точка в първия мач на турнира.

Двубоят започна с изненадващ натиск на гостите от Румъния, които можеха да поведат в резултата още в 4-та минута. След центриране от корнер в наказателното поле на французите Флорин Андоне продължи с глава топката към втора греда, където Богдан Станку стреля, но Юго Лорис направи невероятно спасяване, след това Влад Кирикеш не бе убедителен при добавката и пропусан да се разпише.

Франция отговори с бърза атака в 9-та минута, която завърши с центриране на Димитри Пайе, след което Оливие Жиру стреля, но встрани от вратата на Чиприан Татарушану.

Пет минути по-късно Бакари Саня центрира остро в наказателното поле на Румъния, където след няколко карамбола топката попадна на главата на Антоан Гризман и той стреля, но кълбото срещна левия стълб на вратата на гостите.

Франция имаше надмощие в края на първото полувреме, когато Пайе взаимодейства с Гризман, който стреля, но в аут.

В добавеното време на първата част Пайе центрира в наказателното поле на Румъния, където Жиру стреля с глава, но в аут.

Румъния започна активно второто полувреме, когато Николае Станчу подаде към Богдан Станчу, който стреля, но Лорис спаси.

В 52-та минута Пайе намери с много добър пас Жиру, който стреля, но Татарушану внимаваше и спаси.

Четири минути по-късно Димитри Пайе подаде към Пол Погба, който стреля от воле, но Татарушану направи ново спасяване.

Франция поведе в резултата в 58-та минута, когато Димитри Пайе центрира в наказателното поле на Румъния, където Чиприан Татарушану излезе, но не се намеси добре и Оливие Жиру с глава изпрати топката във вратата на гостите.

Съдията Виктор Касай свири дузпа за Румъния в 65-та минута за нарушение на Патрис Евра срещу Николае Станчу. Наказателният удар бе реализиран от Богдан Станку.

Франция стигна до победното попадение в 89-та минута след невероятно изпълнение на Димитри Пайе. Н’Голо Канте подаде към Пайе, който само с две докосвания изпрати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Татарушану.