Камера на Живо от Центъра на Разлог

ЦСКА спечели дербито с Пирин при юношите U20

Волейболистите на ЦСКА спечелиха дербито с водача в класирането на най-силната група А при юношите U20 – Пирин (Разлог), в седми кръг от шампионата. Червените се наложиха над домакините с 3:2 гейма, а двубоят в разложката зала „Септември“ предизвика голям интерес и над 200 зрители наблюдаваха изявите на младите волейболисти.

С този успех армейците записаха пета победа в група А, като се изкачиха на втора позиция във временното класиране, с една загуба и 12 точки, но и с мач по-малко поради отложена среща с Левски София. Вечното дерби е насрочено за 20 февруари от 12:00 ч. в столичната зала „Васил Симов“. Въпреки загубата тимът на Пирин запазва първа позиция в таблицата, като е пет победи, две загуби и 17 точки.

В другия мач от кръга Марек (Дупница) се наложи в домакинството си над Миньор (Перник) с 3:0 гейма. Така дупничани заемат трето място в подреждането с четири победи, три загуби и 12 точки. Тимът на Миньор е на последна позиция, без успех досега.

В последната среща от кръга Левски се поздрави с чиста победа като гост на Славия и спечели мача с 3:0 гейма. С това „сините“ са четвърти в класирането с три победи, три загуби и 11 точки. Представителите на „белите“ са пети с три победи, четири загуби и 11 точки.

Първите три тима от група А се класират директно за държавните финали за юноши U20. Вторит три продължават борбата на допълнителни квалификации.

Източник: bgvolleyball.com