Камера на Живо от Центъра на Разлог

Цървена звезда приземи Ливърпул, Наполи и ПСЖ поделиха точките

Цървена звезда постигна първа победа с Група „С“ на Шампионската лига, след като приземи с 2:0 финалиста от миналия сезон Ливърпул на стадион „Райко Матич“. Мърсисайдци изиграха един от най-слабите си мачове от началото на сезона и логично загубиха. „Звездашите“ нанесоха своя удар в рамките на седем минути през първата част, като големият герой за домакините бе Милан Павков (22, 29), който реализира и двете попадение.

След почивката отборът на Юрген Клоп наложи натиск, но Милан Борян направи няколко спасявания, а на два пъти и гредите помагаха на домакините. Преди две седмици мърсисайдци победиха сръбския шампион с 4:0.

Наполи и ПСЖ завършиха 1:1 в зрелищен мач с много положения, най-вече след почивката. Така двата отбора още повече завързаха положението в желязната група С на Шамионската лига. След загубата на Ливърпул като гост на Цървена звезда с 2:0 червените от Мърсисайд водят с 56 точки, колкото има и Наполи. Третият ПСЖ е с 5, Цървена звезда е с 4 и реално и 4-те отбора имат шансове да продължат в следващата фаза.

Преди почивката Наполи и ПСЖ действаха предпазливо и ситуациите пред двете врати бяха малко. В самия край на първото полувреме френският гранд поведе. Мбапе бе изведен отляво и технично върна към Хуан Бернат, който провря топката покрай Оспина.

След почивката пред вратата на гостите се разрази истинска буря. Само в рамките на 7 минути между 50-ата и 57-ата неаполитанците пропуснаха 5 чисти положения. Отличи се Мертенс, който на три пъти не успя да намери мрежата от идеална позиция. При една от ситуациите той направи по-трудното и от 2-3 метра стреля над гредата. Вратарят на ПСЖ Буфон също показа класата си и се намеси решително при някои от положенията. Все пак в 63-та минута домакините получиха право да изпълнят дузпа след нарушение срещу Кайехон и Инсиние възстанови равенството. След това мачът се успокои и до края нов гол не падна.