Камера на Живо от Центъра на Разлог

Нефтохимик детронира Пирин насред Разлог

Тимът на Нефтохимик детронира Пирин (Разлог) от лидерското място в Суперлигата. Шампионите надиграха като гости волейболистите от Югозапада с 3:1 (26:24, 22:25, 25:23, 25:22) в двубой от 14-и кръг на първенството.

Домакините стартираха силно с добра преднина, като съумяваха да поддържат темпото до средата на гейма. След това шампионите се мобилизираха и поведоха в резултата. Волейболистите от Разлог намалиха пасива си, но оставаха на крачка от опонентите си. Георги Елчинов бе заменен от Благовест Катранджиев. В ключовите моменти пасивът бе стопен, но в крайна сметка играчите на Найден Найденов взеха превес и затвориха при 26:24. Бургазлии спечелиха 6 точки от блокада, която беше основният им елемент. За сметка на това посрещането бе по-слабият им компонент в сравнение с тима от Югозапада.

Втората част бе равностойна от начало. Впоследствие Пирин набра инерция и заформи стабилна преднина. Гостите опитаха да стопят разликата, усилията им обаче останаха напразни. Това се случи още няколко пъти в гейма, но разлогчани убедително излязоха напред и изравниха 1:1.

Третата част започна идентично – домакините отново повеждаха на няколко пъти. Бургазлии обаче сътвориха обрат благодарение на появата на Георги Братоев на терена. Играта на нерви продължи до края и шампионите дръпнаха в резултата.

В решаващия, четвърти гейм шампионите направиха силен старт и поддържаха темпото през по-голямата част от времето. В ключовите моменти обаче волейболистите на Пирин наваксаха изоставането си и изравниха при 22:22. Силите им не стигнаха за повече и Нефтохимик записа нови три точки в актива си.

Така Нефтохимик отново е лидер с 35 точки (11 успеха, 3 поражения), Пирин е на второ място с 29 точки (11 победи, 3 загуби).

Следващият двубой за момчетата на Северин Димитров е срещу ЦСКА, на 23 януари (вторник). Шампионите приемат Миньор.

Темпераментната публика в Разлог се изяви по време на двубоя, съобщава Gong.bg.

Във втория гейм се стигна до нелицеприятна сцена между привърженици и една от звездите на гостите.

При 19:13 играта бе прекъсната след спречкване между Георги Братоев и феновете в Разлог.

Разпределителят се оплака, че е бил наплют от трибуните, като се наложи намесата на охраната в залата, за да спре разправията между него и феновете.